azarenka

Спорт

Украинката Костјук по поразот од Азаренка: Како тенисерка ја почитувам, како човек не

А1он
Украинката Марта Костјук загуби со 6:2/6:3 во второт около на САД опен од Белорусинката Викторија Азаренка, по што тинејџерката влезе во неверојатен напад на својата
Спорт

Азаренка: Време е да се разговара за задолжителна вакцинација во тенисот

А1он
Белорусинката Викторија Азаренка стана првата тенисерка која јавно побара задолжителна вакцинација против коронавирус во тенискиот свет. Азаренка по победата во 2. коло на УС Опен