avto

Спорт

Во Лос Анџелес стигнува „Панамера“ со поглемо меѓуосовинско растојание

А1он
 На претстојниот Саем за автомобили во Лос Анџелес, „Порше“ ќе ја претстави новата „Панамера Ексклузив“, чија основна карактеристика е зголеменото меѓуосовинско растојание. Исто како што
Спорт

„Самсунг“ го купува „Харман“ за сума од осум милијарди долари

А1он
Јужнокорејскиот гигант „Самсунг Електроникс“ соопшти дека го купува американскиот производител „Харман Интернешанл Индастрис“. Сумата што ќе ја плати „Самсунг“ е осум милијарди долари. Потегот е
Спорт

Етичката дилема за технологиите за беспилотни автомобили

А1он
ДПА – Хамбург Автопроизводителите работат засилено на технологии за автоматизирано возење. Само што редица специјална прашања се уште немаат одговор: какви точно исклучително важни одлуки
Спорт

Новиот „МИНИ Катриман“ ќе може да се вози и на струја

А1он
Втората генерација на премиум СУВ моделот „МИНИ Катриман“  ќе биде достапна и во варијанта со бензинско-електричниот Плуг-ин хибриден погон, откриваат во компанијата „МИНИ“. Првиот хибриден