avrm

Економија

АВРМ ќе го промовира проектот за самовработување со кредитирање

А1он
Во Агенцијата за вработување денеска ќе биде најавен почетокот на имплементација на проектот Самовработување со кредитирање. Станува збор за мерка со која на заинтересираните невработени
Македонија

АВРМ: Ташевска-Ременски да се извини или ќе ја тужиме за клевета и навреда

А1он
Агенцијата за вработување на Република Македонија денеска реагирајќи на прес-конференцијата на министерката за труд и социјална политика Фросина Ташевска Ременски како лаги и клевети ги
Македонија

АВРМ: Нема злоупотреби, возилата се отстапени согласно Договорот потпишан лани

А1он
Агенцијата за вработување на Република Македонија (АВРМ) попладнево соопшти дека во октомври 2015 година склучила Договор со Министерството за труд и социјална политика согласно кој
Македонија

Отворени средби на АВРМ со невработени и работодавачи

А1он
Преку отворени средби во сите центри за вработување Агенцијата за вработување на Република Македонија ќе ги доближува услугите до невработените лица и работодавачите. АВРМ денеска