aukcija

Магазин

Стара кинеска вазна ќе оди на аукција со почетна цена од 10 милиони долари

А1он
Претставник на познатата аукциска компанија Сотби денеска соопшти дека на седми април, на аукција во Хонг Конг, ќе биде понудена за продажба стара кинеска вазна,
Магазин

За пијаното од „Казабланка“ дадени 3,41 милиони долари

А1он
Пијаното од филмот „Казабланка“ е продадено на аукција во Њујорк за 3,41 милиони долари, при брзо наддавање во преполна сала. Портокаловото пијано со маркокански мотиви,
Магазин

Жолт дијамант продаден за 14,5 милиони франци

А1он
Жолт дијамант од сто карати е продаден за рекордни 14,5 милиони швајцарски франци (16 милиони долари) на приватен купувач, соошти денеска аукциската куќа „Сотебис“ Директорот на швајцарската
Магазин

На аукција се продаваат 15 скалила од Ајфеловата кула

А1он
Дел од оригиналните скали на Ајфеловата кула, идниот понеделник ќе бидат понудени на лицитација во Париз, соопшти аукциската куќа „Арткуријал“. Петнаесет скалила, високи 3,5 метри