atletiko madrid

Спорт

Роналдо: Сè може да се случи против Атлетико

А1он
Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо верува дека неговиот тим ќе може да го елиминира Атлетико Мадрид во Лигата на Шампионите, независно од негативата по првата
Спорт

Симеоне: Го продолжив договорот поради играчите

А1он
Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне изрази задоволство од новиот договор со „јорганџиите“. Вчера од „Ванда Метрополитано“ официјално го објавија договорот. – Го продолжив договорот