atletiko madrid

Спорт

ВИДЕО: Застрашувачки момент во Мадрид, фудбалерот на Атлетико Дембеле падна во несвест за време на тренинг

А1он
Фудбалерите и членовите на стручниот штаб на Атлетико Мадрид денеска беа шокирани кога за време на загревањето пред тренингот, нивниот соиграч, Французинот Муса Дембеле, колабираше
Спорт

Атлетико го нуди Диего Коста на пола Европа, засега никој не го сака

А1он
Атлетико Мадрид го понуди 31-годишниот напаѓач Диего Коста во клубови од Англија, Италија, Франција и Турција, објави „Goal.com“. Сепак, досега нема заинтересирана страна за да
Спорт

Шиме Врсаљко и Анхел Кореа се играчите на Атлетико позитивни на коронавирусот

А1он
Членот на хрватската фудбалска репрезентација, Симе Врсаљко, е позитивен за коронавирусот, објави шпанскиот весник „Марка“. Неговиот клуб Атлетико Мадрид во неделата откри дека двајца играчи
Спорт

Атлетико го повтори клупскиот рекорд по бројот на нерешени натпревари

А1он
Атлетико Мадрид попладнево одигра нерешено 1:1 во дуелот со Атлетик Билбао во 28. коло од шампионатот на Шпанија. За клубот од Мадрид ова е 13.
Спорт

Диего Коста може да го пропушти почетокот на сезоната поради повреда

А1он
Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста може да го пропушти почетокот на сезоната. Според шпански „АС“ напаѓачот се повредил во претсезонскиот натпревар со Јувентус (2:1).
Спорт

Атлетико Мадрид – Барселона, најпосетен женски фудбалски натпревар

А1он
Барселона, 18 март 2019 (МИА) Натпреварот меѓу Барселона и Атлетико Мадрид (0-2) од женската Ла Лига што се одигра вчера, е најпосетен женски фудбалски натпревар.