atletiko bilbao

Спорт

Валверде: Имавме напорна недела, но не бараме изговори

А1он
Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде, го сподели своето мислење за ремито со Атлетик Билбао во натпреварот од 24. рунда од Примера против Атлетик Билбао. „Тоа
Спорт

Суарез по ремито во Билбао се пожали на густиот календар

А1он
Нерешено без голови заврши синоќашното гостување на Барселона на „Сан Мамеш“ кај Атлетик Билбао по што напаѓачот на Каталонците Луис Суарез се пожали на големиот