astronaut

Свет

Олдрин: Луѓето да се вратат на Месечината и да одат на Марс

А1он
Американскиот астронаут Баз Олдрин, кој точно пред пет децении заедно со Нил Армстронг и Мајкл Колинс полетаа кон Месечината во историската мисија „Аполо-11“, повика Вашингтон