arsenal

Спорт

Eксменаџерот на Арсенал, Венгер: Не можам да лeжам на плажа, сакам нов предизвик

Кристијан Ландов
Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер изјави дека ќе продолжи со својата кариера и се надева дека ќе добие понуда од топ-клуб. – Сега можам
Свет

Турција уништи арсенал на терористички групи во Сирија

А1он
Турција денеска уништи арсенал и командна позиција кои им припаѓаат на терористички групи, јави турската државна агенција „Анадолија“ во момент кога курдската милиција во Сирија
Македонија

ВИДЕО: Кривична пријава за девет лица за криминал со сервисирањето на хеликоптерите на МО

А1он
Деветмината уапсени утрово во акцијата „Арсенал“ и осомничени за сервисирање на хелихоптерите на АРМ во Украина, криминал, со кој според МВР,го оштетиле државниот буџет за