ao

Спорт

(ВИДЕО) Мешаница во Мелбурн: Отстранети навивачи од публиката, сакаа да го прекинат финалето

А1он
Во текот на вториот сет од финалето во тенис во Мелбурн, група луѓе почнаа да викаат додека Ѓоковиќ и Медведев го разменуваа тениското топче. Refugee
Спорт

Втора титула за Осака на Австралија Опен

А1он
Јапонската тенисерка Наоми Осака победи на годишново издание на Австралија Опен, совладувајќи ја денеска во финалето Американката Џенифер Брејди со 2:0 во сетови (6:4, 6:3).
Спорт

На полуфиналето и финалето на Австралија опен ќе биде дозволено присуство на гледачи

А1он
Петдневната блокада во Викторија, Австралија, ќе заврши како што беше планирано на 17 февруари во 23:59 часот по локално време, освен ако во средата наутро
Спорт

Серена по пласманот во полуфиналето на АО: Го одиграв мојот најдобар меч на турнирот

А1он
Американката Серена Вилијамс, во блиц интервју, ја коментираше денешната победа над Романката Симона Халеп во четвртфиналниот натпревар на Австралија опен (6:3, 6:3). – Тоа беше