anglija

Свет

Кинеската која уби британски бизнисмен во Кина се соочува со смртна казна

А1он
Кинеската Гу Каилаи, која во ноември минатата година го уби британскиот бизнисмен Нил Хејвуд се соочува со смртна казна, јавуваат лондонските медиуми, повикувајќи се на
Економија

Банката на Англија не предвидува раст за британската економија оваа година

А1он
Банката на Англија,која ја има улогата на Централна банка во Велика Британија не предвидува никаков раст на домашната економија оваа година,намалувајќи ја својата претходна економска