ajova

Свет

Трамп се закани дека ќе ги депортира сите илегални мигранти

А1он
Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп изјави дека штом ќе стане претседател на САД ќе депортира илјадници илегални мигранти, кои извршиле кривични дела. Трамп го изјави