abdala

Свет

Вакцината на кубанските експерти покажала ефикасност од 92,28 отсто

А1он
Вакцината Абдала против коронавирус, развиена од Куба, која е прва развиена во Јужна Америка, покажа ефекасност од 92,28 проценти против инфекцијата. Тоа го соопшти лабораторијата