Зверев обезбеди пласман на завршниот АТП турнир

Од:

Четвртиот светски рекет, Александар Зверев, избори место на завршниот АТП турнир, кој годинава првпат ќе се одржи во Торино.

Германецот ќе игра на финалниот турнир петти пат по ред.

Во 2018 година, тој ја освои титулата. Зверев е четвртиот играч кој се пласираше во Торино. Пред него тоа го направија Новак Ѓоковиќ, Даниел Медведев и Стефанос Циципас.

Оваа година Германецот освои четири трофеи – на Олимпијадата во Токио, Мастерсот во Мадрид и Синсинати и турнирот во Акапулко.

Би можело да ве интересира

За прв пат од 1995-та, осум тенисери на 25 години и помлади влегоа во Топ 10 на крајот на годината

Ана Ололовска

Ѓоковиќ остана без финале, Зверев ќе се бори за титулата во Торино

Катерина Павлова-Николовска

Федерер ќе го пропушти Австралија опен 2022

Ана Ололовска

Ѓоковиќ се израмни со Лендл по бројот на победи на завршните турнири

А1он

Радукану ангажираше нов тренер

А1он

Норвежанецот Руд испиша тениска историја

А1он