Зверев го победи Надал на завршниот АТП турнир

Од:

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал загуби од Германецот Александар Зверев со 0-2 (2:6 и 4:6) синоќа во меч од групната фаза на завршниот турнир АТП турнир во Лондон.

Претходно во 1.коло од А-групата, Гркот Стефанос Циципас го совлада Русинот Данил Медведев исто така со 2-0.

Во Б-групата Новак Ѓоковиќ и Доминик Тим се на првите две места по стартните победи над Матео Бертини, односно Роџер Федерер.

Наградниот фонд на турнирот изнесува девет милиони долари.

Би можело да ве интересира

Ѓоковиќ: Не сум сигурен дали ќе играм на УС Опен

А1он

АТП со промена во системот на рангирање во услови на пандемија

А1он

Беноа Пер: Не сакам да играм на УС Опен, сакам да останам жив

А1он

„Ролан Гарос“ планира да прима до 20.000 гледачи на ден

А1он

ВТА турнирот во Прага може да се одржи во август

А1он

Мареј: Поради календарот на АТП, многу врвни играчи ќе пропуштат големи турнири

Ана Ололовска