Зверев донира 50.000 долари за жртвите од пожарите во Австралија

Од:

Германскиот тенисер Александар Зверев ќе донира 50.000 долари за жртвите од пожарите во Австралија.

dobivaj vesti na viber

Пред почетокот на гренд слемот Аустралиан Опен, Германецот вети дека ќе ги подари сите четири милиони австралиски долари доколку го освои турнирот или по 10.000 долари за секоја победа во Мелбурн парк.

Тој денеска загуби во полуфиналето од Доминик Тим, кој, пак, во натпреварот за титулата ќе игра со Новак Ѓоковиќ.

За жал тоа не се оствари. Но, останувам на зборот за донација и ќе дадат 50.000 долари со кои се надевам дека барем малку ќе помогнам, рече Зверев по елиминацијата во полуфиналето.

Би можело да ве интересира

Зверев исфрлен од турнирот во Акапулко

Ана Ололовска

ВИДЕО: Зверев со рекет тргна кон судијата по изгубен меч

Ана Ололовска

ВИДЕО: Зверев погоден во глава со топче

Ана Ололовска

Ѓоковиќ остана без финале, Зверев ќе се бори за титулата во Торино

Катерина Павлова-Николовска

„Охридско лето“на Општата болница во Охрид и ги донираше средствата собрани од концертот на „Танец и Ладо“

Катерина Павлова-Николовска

Зверев: Мило ми е што АТП започна истрага за обвинувањата против мене, подолго време барав да го сторат тоа

Ана Ололовска