Златни „Ајфони“ со гравирано име добија фудбалерите на Ливерпул

Од:

Фудбалерите на Ливерпул добија позлатени телефони „iPhone X“ во чест на освојувањето на Лигата на шампионите.

Секој од телефоните е персонализиран со печатено презиме и број на играчот.

Според „Дејли мејл“ цената на еден ваков телефон е околу четири илјади евра.

Во финалето на Лигата на шампионите на почетокот на месецот, Ливерпул го победи Тотенхем со резултат 2:0.

Би можело да ве интересира

Зошто елиминацијата на Порто од ЛШ е добра вест за Роналдо?

Познати сите двојки за четвртото квалификациско коло во ЛШ

Крос: Имав договор со Јунајтед, но таму немаше да освојам три титули во ЛШ

Гвардиола: Нема да вложам се на седум натпревари во Лигата на шампионите

Резултати од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Почетино паднал во депресија по поразот од Ливерпул во финалето на ЛШ

Ана Ололовска