Златан проговори за останување во Милано

Од:

Пред само неколку дена, Златан Ибрахимовиќ навести дека нема да остане во Милано, но сега се чини дека може да се премисли.

Неговиот договор истекува на крајот на првенството, а напаѓачот очигледно не е задоволен од раководството и начинот на управување со клубот.

Вчера, пак, Швеѓанецот беше награден по повод неговиот натпревар бр.100 за Милан, по што го изјави следново: „Се надевам дека ќе одиграм уште многу натпревари за Милан“.

Во неговата досегашна кариера, 38-годишниот Ибра има повеќе од 100 натпревари за Ајакс, Интер и Пари Сен Жермен. Ако тој вечерва излезе против Болоња, ќе го додаде Милан во оваа група.

Би можело да ве интересира

Ибрахимовиќ се запишува во листата на стрелците 23 години по ред

Ана Ололовска

ВИДЕО: Кунг-фу загревање на Златан Ибрахимовиќ

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Да ја имав физичката подготовка од пред 10 години, никој немаше да ме спречи, иако тие не можат да го сторат тоа ниту сега

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Милан мора да освои трофеј оваа сезона

Ана Ололовска

Милан објави дека Ибрахимовиќ потпишал за уште една сезона

Жарко Настоски

Раиола негираше дека Ибрахимовиќ се согласил на договор со Милан

Ана Ололовска