Зидан сака да го види Мбапе во Реал

Од:

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе, може да заврши во Реал Мадрид. Него, во шпанскиот клуб лично сака да го види тренерот Зинедин Зидан, пренесува новинарот Никола Скира на Твитер.

Сепак, ПСЖ не сака да се раздели со напаѓачот. Спортскиот директор во Париз, Леонардо, се обидува да го убеди фудбалерот да остане нудејќи му договор до 2025 година со двојно зголемување на платата.

Во тековната сезона, 21-годишниот Французин има одиграно 33 натпревари на сите натпреварувања, во кои постигна 30 голови и направи четири асистенции.

Би можело да ве интересира

Сколс: Барса на Гвардиола е најдобриот тим против кој сум играл, потоа следува Реал од 2003 година

Ана Ололовска

Тер Штеген бара 10 милиони евра годишно од Барселона

Ана Ололовска

Марсело: Сите со нетрпение го чекаме првиот натпревар по паузата

Ана Ололовска

Реал стана најскапиот клуб во Европа

Ана Ололовска

Екс-претседателот на Барселона: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Ана Ололовска

Реал Мадрид веќе нема да објавува продолжување на договорите со играчите

Ана Ололовска