Зидан сака да го види Алаба во Реал Мадрид

Од:

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан е заинтересиран за трансферот на дефанзивецот на Баерн, Давид Алаба, објави „АС“.

Раководството на клубот од Мадрид гледа во австрискиот фудбалер потенцијална замена за Марсело.

Тековниот договор на Алаба со минхенскиот клуб истекува во 2021 година, а страните се далеку од продолжување на договорот.

Претходно, германските медиуми забележаа дека 27-годишниот играч не планира да остане во Минхен.

Оваа сезона, Алаба помина 28 натпревари за Баерн, постигнувајќои еден гол и две асистенции.

Би можело да ве интересира

Зидан: Можеме да бидеме горди на тоа што го постигнавме

Ландов

Бејл е уверен дека веќе нема да игра во Реал додека Зидан е тренер

А1он

Л’екип: Зидан е најдобриот светски тренер

А1он

Зинедин Зидан има проблеми со тимот пред крајот на сезоната

А1он

Нема бонуси за Реал ако ја освои Ла Лига или Лигата на шампионите

А1он

Зидан: Нема 20 години да бидам тренер

Ана Ололовска