Зидан потврди: Останувам во Реал

Од:

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ќе остане на кормилото на актуелниот европски и шпански шампион и по завршувањето на сезоната. Французинот потврди дека ја обнови соработката со тимот од „Бернабеу“.

– Прашањето околу обновување на договорот е веќе затворено. Одам чекор по чекор, не гледам многу далеку од тоа, изјави Зидан.

45-годишниот тренер пред еден месец соопшти дека се договорил со управата за нов тригодишен договор, но дека ништо не е официјализирано.

Зидан на тренерската позиција на Реал е назначен на почетокот на 2016 година. Оттогаш го предводеше тимот до седум трофеи, од кои два во Лигата на шампионите, еден во Примера, два Супер купа на УЕФА, еден од Клупското СП и еден од Шпанскиот Супер куп.

Би можело да ве интересира

Васкез не сака да го продолжи договорот со Реал

Ана Ололовска

Куман: Ако сакаме повеќе, мора да купиме нови играчи, ако никој не дојде, ќе останеме на ова ниво

Ана Ололовска

Бензема за победа над Алавес: По напорната недела, Реал е на вистинскиот пат

Ана Ололовска

Прв натпревар за Барди во Леванте по тримесечна пауза

Ана Ололовска

Зидан ја презеде одговорноста за елиминацијата во купот од третолигашот Алкојано

Ана Ололовска

Третолигаш го елиминира Реал во шеснаестфиналето од купот

Ана Ололовска