Зидан не загуби ниту едно од деветте финалиња со Реал

Од:

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан и натаму има максимален ефект во финалињата со шпанскиот фудбалски гигант.

Реал Мадрид синоќа во Џеда го победи Атлетико Мадрид на пенали со 4:1 и го освои шпанскиот Супер куп.

Клубот предводен од француски фудбалски стручњак освои три трофеи во Лига на шампионите, две клупски светски првенства, два Супер купа на УЕФА и два Супер купа на Шпанија.

Би можело да ве интересира

Хакими потпиша со Реал до 2023 година

Ана Ололовска

Раководството на „Камп Ноу“ сака поголеми жртви од Меси и останатите

Ана Ололовска

Канаваро кон Касиљас: Ти ќе станеш претседател на Шпанската федерација, а јас ќе го тренирам Реал

Ана Ололовска

Модриќ реши да остане во Реал Мадрид до крајот на договорот

Ана Ололовска

Гризман ја сака „седумката“ во Барселона

Ана Ололовска

Гризман за зборовите на Бензема за Жиру: Не можам да коментирам, може да доведе до проблеми

Ана Ололовска