Зидан ја презеде одговорноста за елиминацијата во купот од третолигашот Алкојано

Од:

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ја презеде одговорноста за поразот на тимот од Алкојано во 1/16 финалето од Купот на Шпанија.

– Направивме сè што можеме. Имавме шанси да го постигнеме вториот гол, но не ги искористивме, а потоа примивме откако самите направивме грешки. Ова е тежок момент за нас. Испаднавме од купот. Сè требаше да биде поинаку, но тоа не се случи. Игравме против тим од Сегунда Б и требаше да победиме, но не е срамота. Ова може да се случи. Ова е она што се случува во кариерата на играчот. Денес е тежок ден, но нема да полудиме. Ќе размислиме за тоа и ќе работиме напорно. Јас сум тренер, па одговорноста лежи во мене, вели Зидан за клупскиот сајт на Реал.

Претходно, Реал Мадрид загуби од Атлетик Билбао (1:2) во полуфиналето на Суперкупот на Шпанија.

Би можело да ве интересира

Винисиус сака да остане во Реал до крајот на кариерата

Ана Ололовска

Леванте прв пат го порази Атлетико во Мадрид од 2006

Ана Ололовска

Лапорта: Ќе направам се за Меси да остане во Барселона

Ана Ололовска

Пјаниќ не ги знае точните причини зошто добива мала минутажа во Барселона

Ана Ололовска

Бензема не брза да го обнови договорот со Реал

Ана Ололовска

Куман верува дека Барселона може да ја надомести предноста на Севилја

Ана Ололовска