Зидан: Имавме шанси, но топката не сакаше да влезе во гол

Од:

Европскиот и шпански првак Реал Мадрид дуелот од 5 коло од Примера вчера на домашен терен со Бетис го загуби со 0:1. откако прими гол во судиското продолжение од вториот дел.

Победата на Бетис и ја донесе Антонио Санабрија со голот во 90+4 минута, но тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан е со свое видување за поразот.

– Не одигравме добар натпревар, но не бевме и лоши. Имавме шанси, но топката не сакаше во противничкиот гол. Мора да бидеме мирни дека имаме уште многу да играме, изјави Зидан.

Реал Мадрид се наоѓа на седмото место на табелата со осум бодови или седум помалку од лидерот Барселона. Во следното коло Реал гостува кај Алавес.

Ова беше прва победа на Бетис во Мадрид од 1998 година, а притоа е прекината серијата од 73 натпревари на кои фудбалерите на Реал Мадрид постигнувале гол.

Би можело да ве интересира

Васкез не сака да го продолжи договорот со Реал

Ана Ололовска

Куман: Ако сакаме повеќе, мора да купиме нови играчи, ако никој не дојде, ќе останеме на ова ниво

Ана Ололовска

Бензема за победа над Алавес: По напорната недела, Реал е на вистинскиот пат

Ана Ололовска

Прв натпревар за Барди во Леванте по тримесечна пауза

Ана Ололовска

Зидан ја презеде одговорноста за елиминацијата во купот од третолигашот Алкојано

Ана Ололовска

Третолигаш го елиминира Реал во шеснаестфиналето од купот

Ана Ололовска