Зидан и Мурињо ги соопштија почетните состави

Од:

Од 20 часот и 45 минути на Телеком Арената во Скопје тимовите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед ќе ја започнат борбата за Суперкупот на УЕФА.

Како стартни 11, тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ги избра: Навас, Карвахал, Рамос, Варан, Крос, Бензема, Модриќ, Бејл, Марсело, Касемиро и Иско.

На одбраната на титулата од спротивната страна за Манчестер Јунајтед вечерва ќе настапат: Де Геа, Линделоф, Погба, Лукаку, Смолинг, Лингард, Ерера, Михтарјан, Валенсија, Матиќ и Дармиан.

Би можело да ве интересира

Недановски: Вардар е подготвен за Суперкупот

Ливерпул го освои Суперкупот на Европа по голема драма и пенали

Четири екипи ќе играат во шпанскиот Суперкуп 2020

Јавното обвинителство се спогодило со петте приведени лица за препродавање билети за Суперкупот

Наум Локоски

Ѓорѓиоски: Скопје и Македонија неколку дена беа центар на светската спортска јавност

Наум Локоски

Реал Мадрид ја одбрани титулата во Суперкупот на УЕФА

Наум Локоски