Жрепката за новата кошаркарска сезона в четврток

Од:

Распоредот за новата сезона во македонското кошаркарско првенство и календарот за одигрување на натпреварите ќе биде утврден в четврток со жрепка.

Како што е соопштено попладнево, извлекување на натпреварувачките броеви на екипите учеснички во новата кошаркарска сезона во домашното првенство и прецизирањето на натпреварувачкиот календар ќе биде извршено во седиштето на Кошаркарската федерација во Скопје со почеток во 11 часот.

Во сезоната 2021/22 во Првата македонска кошаркарска лига ќе настапат 12 екипи – КК Пелистер, КК МЗТ Скопје Аеродром, КК Еуро Никел, КК Куманово, КК ТФТ Скопје, КК Гостивар, КК Работнички, КК Кожув, КК МЗТ Скопје Уни Банка, КК Навико Академија ФМП, КК Ангели и КК Феникс.

Би можело да ве интересира

ТФТ го освои трофејот на првиот меморијален турнир „Анте Дуковски“

Ана Ололовска

Гостивар го промовираше Американецот Ворку

Ана Ололовска

КК Гостивар: Времето ќе покаже дали заминувањето на Костоски е од лични причини

А1он

Бајиќ: Повеќе сакам противниците да размислуваат за нас, отколку ние за нив

А1он

Американскиот кошаркар Дејли му се приклучи на Гостивар

Ана Ололовска

Македонските кошаркари од осмиот „шешир“ во утрешната жрепка ги чекаат противниците за Мундијалските квалификации

А1он