Жоржињо: За мене ќе биде чест да играм со Чех, претходно ова можев да го направам само на плејстејшен

Од:

Фудбалерот од средниот ред на Челзи, Жоржињо ги сподели своите ставови во врска со вклучувањето во лондонскиот состав на 38-годишниот голман Петр Чех, кој се пензионираше во 2019 година.

– Мислам дека фактот дека Чех сега е со нас може многу да му помогне на тимот. Петр е легенда, тој е многу искусен, ќе помогне во соблекувалната и ќе може достоинствено да игра ако е потребно. За мене би било чест да излезам на теренот со него. Претходно, ова беше можно само на плејстејшен – го цитира „Мирор“ Жоржињо.

Петр Чех се врати во составот на Челзи како четврти голман. Тој ќе биде на голот на „сините“ доколку ниту еден од Кепа Аризабалага, Едуар Менди и Вили Кабаљеро, не биде во состојба да настапи.

Би можело да ве интересира

Клоп: Ливерпул се обидува да го прикаже својот најдобар фудбал на важни натпревари

Ана Ололовска

Ливерпул со нов клупски рекорд, нема пораз на домашен терен 64 последователни натпревари

Ана Ололовска

Ливерпул лесно се справи со Лестер и се искачи на второто место во Премиер лигата

Ана Ололовска

Клоп: Невозможно е да се освојат 100 бода оваа сезона, дури и 87 е нешто далечно

Ана Ололовска

„Сан“: Сити ќе се обиде да го ангажира Меси во јануари

Ана Ололовска

Гомез верува дека ќе се врати посилен по повредата на коленото

Ана Ололовска