Женската кадетска ракметна репрезентација поразена од Шпанија

Од:

Женската кадетска ракометна репрезентација денеска загуби од Шпанија со 24-27 во третиот натпревар од ЕХФ шампионатот во Литванија.

Најдобри стрелци во македонскиот состав на овој натпревар беа Дукоска со осум гола, и Ризоска и Младеновска, кои постигнаа по пет погодоци.

Во првите два натпревари кадетките успеаја да ги совладаат Косово и Литванија, а можноста за полуфинале останува доколку утре од 16 часот ја совладаме Финска.

Би можело да ве интересира

Европол: Во Шпанија откриена печатница за фалсификувани документи

Ана Ололовска

ЕХФ Куп: Македонските ракометарки поразени од Црна Гора

А1он

Париз и Мадрид бараат измена на правилата за регулација на европските пазари на енергија

Ана Ололовска

Италијанскиот суд привремено го ослободи Пуџдемон

А1он

Пучдемон бара од Општиот суд на ЕУ да му го врати европратеничкиот имунитет за да избегне екстрадицијата во Шпанија

Ана Ололовска

Фудбалските стадиони во Шпанија од петок со полн капацитет

А1он