Заврши НБА сезоната за Џарен Џексон од Мемфис

Од:

Кошаркарот на Мемфис, Џарен Џексон Јуниор, ќе го пропушти остатокот од сезоната поради повреда, стои во известувањето на официјалната веб-страница на НБА.

Тој се повреди на вчерашниот натпреварот против Џу Орлеанс. Дваесетгодишниот Американец доскокна лошо по контакт со ривалскиот играч. Медицинскиот преглед открил искинат менискус во левото колено, што ќе го натера да го пропушти остатокот од сезоната.

Џексон оваа сезона настапи на 57 натпревари и имаше 17,4 поени, 4,6 скока и 1,4 асистенции во просек по натпревар.

Би можело да ве интересира

На Леброн не му е сеедно што ја загуби титулата МВП

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Јанис: Не ме нарекувајте МВП додека не станам шампион

Ана Ололовска

Лејкерси поведоа во финалната серија на Западот

Ана Ололовска

Мајами поведе со 2:0 во финалето на Истокот против Бостон

Ана Ололовска

НБА ја прогласи идеалната петорка за сезоната 2019/20

Ана Ололовска

Риверс останува тренер на Клиперс и покрај поставениот антирекорд

Ана Ололовска