Заврши настапот на Ролан Гарос за Димитров и Бушар

Од:

На третиот ден од Гренд слем турнирот во Париз Ролан Гарос се случија и првите изненадувања. Настапот во првото коло го завршија Григор Димитров кај мажите и Јуџин Бушар кај жените.

Димитров (10.носител) загуби од Џек Сок со 3:0 во сетови, додека Кристина Младеновиќ беше поуспешна од Бушар со 2:0 во сетови.

Изненадување претставува и поразот на трикратната полуфиналистка на Ролан Гарос, Јелена Јанковиќ од Сесил Каратанчева со 2:0.

Денеска во рамките на второто коло од фаворитите мечеви ќе играат: Марија Шарапова, Симона Халеп, Ана Ивановиќ, Жо – Вилфред Цонга, Кеи Нишикори, Рожер Федерер.

Би можело да ве интересира

Енди Мареј награден откако ги донираше сите пари кои ги заработи за децата во Украина

Горан Наумовски

Маестрален камбек на уморниот Ѓоковиќ за финале во Торино

Ана Ололовска

Алкараз сигурен во Париз, Медведев се испокара со судијата и загуби

Украинката Костјук по поразот од Азаренка: Како тенисерка ја почитувам, како човек не

Чориќ го елиминира Надал од мастерсот во Синсинати

Карењо Буста го освои Монтреал