Заниоло ги оперира лигаментите, се очекува да паузира 5-6 месеци

Од:

Фудбалерот од средниот ред на Рома, Николо Заниоло успешно е опериран по кинењето на вкрстените лигаменти во десното коленото. Операцијата ја изврши д-р Маријани во клиниката „Вила Стјуарт“, специјализирана за повреди на лигаментите на спортистите.

Игор Заниоло, таткото на фудбалерот, зборуваше за времето на закрепнување.

– Обично рехабилитацијата трае пет до шест месеци, но ќе видиме. Сега тој треба да се фокусира да застане на нозе, а потоа ќе видиме колку е важно да не се брзаат работите.

Николо Заниоло се повреди минатиот викенд на дербито со Јувентус.

Би можело да ве интересира

Јуве трие раце: Само бод за Интер против Калјари

Ана Ололовска

Лукаку: Конте пред сите ми рече дека сум ѓубре

Ана Ололовска

Интер се договори со Тотенхем за Ериксен

Ана Ололовска

Ериксен го извести Леви за неговата намера да се пресели во Интер

Ана Ололовска

Наполи прв полуфиналист во италијанскиот куп

Ана Ололовска

Аталанта загуби од аутсајдерот СПАЛ

Ана Ололовска