Загина внукот на бразилскиот селектор Сколари

Од:

На два дена до почетокот на Светското првенство во фудбал, трагедија се случи во семејството на бразилскиот селектор Луис Фелипе Сколари.

Бразилскиот бизнисмен, Таркисио Џон Шнајдер (48), инаку внук на селекторот Сколари, го загубил животот во сообраќајна несреќа.

Таркисио со својот автомобил удрил во камион на обиколницата Закиа, северно од Рио Гранде до СУл, во близина на градот Пасо Фунда.

Според првичните информации, Таркисио, инаку син на сестрата на Сколари, загинал на самото место, додека возачот на камионот не бил повреден.

Според информациите од Бразил, Сколари веднаш го напуштил кампот на репрезентацијата.

Би можело да ве интересира

ФИФА го прогласи голот на Родригез против Уругвај за најубав на СП во Бразил

Емир Латифовиќ

ФИФА призна дека судијата ја исфрли БиХ од Мундијалот

Емир Латифовиќ

Рицоли: Крамер ме праша дали е финале

Емир Латифовиќ

(ВИДЕО) Северна Кореја слави: Го победила Бразил со 8:1 вo финалето на СП

Ана Ололовска

Катар потврди дека ќе го организира СП 2022

Емир Латифовиќ

Си отиде циркусот на ФИФА, што му останува на Бразил, а што нам?

Ана Ололовска

Leave a Comment

2 × three =