ВИДЕО: За малку украден Олимпискиот факел

Од:

Обидот за одземање на олимпискиот факел се случил на делницата меѓу градовите Мејдстоун и Редхил, во близина на Лондон.

Од толпата излегол непознат човек и се обидел да го одземе факелот, но за среќа носителот на Олимпискиот оган успеал да побегне на сигурно, по што полицијата успеала да го приведе насилникот.

Олимпискиот оган би требало да пристигне во Лондон во петок попладне, кога од хеликоптер ќе биде спуштен на прочуената Лондонска кула.

Би можело да ве интересира

Јапонија пред договор со ИОК за организација на Олимпијадата во 2030 година

Ана Ололовска

Русија ќе се кандидира за домаќин на Летните олимписки игри 2036

А1он

САД објавија дипломатски бојкот на ЗОИ во Пекинг

А1он

Бајден оваа недела ќе најави дипломатски бојкот на Олимпијадата

Ана Ололовска

Кина очекува успешни зимски Игри и покрај стравот од омикрон

Ана Ололовска

Вашингтон пост: САД подготвуваат дипломатски бојкот на зимската Олимпијада во Пекинг

А1он

Leave a Comment

8 + six =