За Елмас можеби ќе нема место во тимот на новиот тренер Гатузо

Од:

Турските и италијанските медиуми најавуваат проблеми за Елиф Елмас во Наполи, по доаѓањето на новиот тренер Џенаро Гатузо.

Во Италија се пишува дека Гатузо ќе игра со формација 4-3-3, во која би немало постојано место за младиот македонски фудбалер. Според Гатузо, столб на средниот ред на Наполи треба да биде Бразилецот Алан, кој игра на иста позиција со Елмас.

И Турците будно го следат развојот на настаните, па веќе има шпекулации дека Елмас можеби ќе биде позајмен на друго место, бидејќи во Наполи не би добивал доволно шанса од тренерот, особено ако клубот го донесе Лукас Тореира како замена за Алан.

Би можело да ве интересира

Тренерот на Торино го најави своето заминување од тимот

Ана Ололовска

Еузебио Ди Франческо нов тренер на Каљари

Ана Ололовска

Конте може да го напушти Интер, кандидат за замена е Алегри

Ана Ололовска

СПАЛ остана без тренер

Ана Ололовска

Интер е подготвен да го откупи Алексис со намалување на платата

Ана Ололовска

Имобиле со четири голови предност пред Роналдо на едно коло до крајот на Серија А

Ана Ололовска