Второ странско засилување во Ренова, потпиша Словенецот Марко Гајиќ

Од:

Словенечкиот играч за врска Марко Гајиќ е нов фудбалер на македонскиот прволигаш Ренова, соопшти попладнево екипата од Џепчиште.

Дваесетитригодишниот Гајиќ доаѓа од редовите на словенечкиот второлигаш Триглав Крањ и е второ странско засилување на Ренова оваа недела, по трансферот на Колумбиецот Џон Еди Мена Перез.

Ренова го заврши есенскиот дел од сезоната во Првата македонска фудбалска лига на деветтото место со 19 бодови.

Би можело да ве интересира

Гостинските екипи поуспешни во 19. коло од ПМФЛ

Ана Ололовска

Колумбиецот Херера подготвен да игра за македонската фудбалска репрезентација

Ана Ололовска

Македонската фудбалска репрезентација ги доби противниците во квалификациите за ЕП до 21 година

Ана Ололовска

Шкендија идната недела го дознава противникот во младинската Лига на шампиони

Ана Ололовска

Валон Ахмеди премина од Шкендија во белорускиот шампион Солигорск

Ана Ололовска

Чеферин: Пласманот на македонската репрезентација на ЕП е шанса за промоција на една мала држава

Ана Ололовска