Врвен клуб од Премиер лигата го доведува Диего Коста, пишуваат британски медиуми

Од:

Доскорешниот напаѓач на Атлетико Мадрид, Диего Коста, е пред трансфер во елитен клуб од Премиерлигата, јави денеска „Скај спорт“.

Според британскиот телевизиски канал, името на заинтересираниот клуб се уште не се соопштува, но станува збор за екипа од „Топ 6“ во англиското првенство.

Обврските на Коста кон Атлетико Мадрид завршија на крајот од минатата година и бразилскиот напаѓач може без обесштетување да направи трансфер.

Се претпоставува дека за неговите услуги се заинтересирани Вест Хем или Лестер.

Коста од 2014 до 2017 година го носеше дресот на Челзи, постигнувајќи 52 голови на 89 натпревари за лондонскиот премиерлигаш.

Би можело да ве интересира

Нови навивачки инциденти во францускиот фудбал

А1он

Ето се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал

А1он

Демба Ба замина во фудбалска пензија

А1он

ФИФА може да ја укине забраната за бразилските играчи на следните натпревари во Премиер лигата

А1он

Санто прогласен за најдобар тренер во Премиер лигата за август

А1он

Венгер очекува Халанд да се пресели во клуб од Премиер лигата во наредните години

А1он