Враќање на годината: Бејл настапи за Тотенхем по 2.709 дена

Од:

Напаѓачот на Тотенхем, Герет Бејл влезе како замена во 5. коло на Премиер лигата против Вест Хем (3:3). Триесет и едногодишниот Велшанец го замени Стивен Бергвајн во 72. минута. За него ова е прв натпревар по враќањето во клубот.

Бејл играше за Тотенхем од 2007 до 2013 година, по што се пресели во Реал Мадрид за рекордни во тоа време 100 милиони евра.

Ова лето фудбалерот се врати во лондонскиот клуб на позајмица. Поминаа точно 2.709 дена помеѓу претходниот и денешниот натпревар на Бејл во дресот на Тотенхем.

Би можело да ве интересира

Гигс: Мислам дека Манчестер јунајтед за шампионскиот трофеј ќе почека 10-20 години

Ана Ололовска

Ориги на зима може да го напушти Ливерпул

Ана Ололовска

Рашфорд го повтори достигнувањето на Солскјер

Ана Ололовска

Силва: Би било убаво Манчестер сити да го купи Мбапе

Ана Ололовска

Кејн: Овој Тотенхем е способен да постигне нешто посебно

Ана Ололовска

Мурињо по дуелот со Барнли: 6:1 или 1:0 најважно е освоени се трите бода

Ана Ололовска