Вокер го смени Ирвинг во Селтикс

Од:

Бостон го ангажираше Кемба Вокер за заменик на Каири Ирвинг, па дури и пред да одигра една минута со екипата на Селтикс, новиот бек на тимот ужива сериозна доверба кај раководството.

Еден од сопствениците на „келтите“, Вик Грусбек, зборуваше на прекрасен начин за најголемото летно засилување на легендарниот тим.

– Кемба е феноменален играч. Одлична личност која едноставно блеска и има аура што зрачи со чиста позитивност. Тој е крајно возбуден од доаѓањето тука. Мило ми е што нè одбра. Тој зборуваше со жар за сите титули, шампионски прстени и чувството да се биде играч на Бостон, изјави Грусбек за „ВЕЕИ“.

Претседателот на кошаркарските операции во Селтикс, Дени Ејнџ паксмета дека Вокер е докажано име во Лигата, и долги години покажал конзистентност во НБА.

– Совршено ќе се вклопи во нашата организација, смета Ејнџ.

Би можело да ве интересира

Харден и Сијакам играчи на неделата во НБА лигата

Ана Ололовска

Шампионот во НБА поразен од ЛА клиперс

Ана Ололовска

Шампионот Торонто им го нанесе вториот пораз на Лејкерс оваа сезона

Ана Ололовска

Лејкерс е најомразен НБА тим во САД

Док Риверс ја забележа победата бр. 900 како НБА тренер

Ана Ололовска

Адетокумбо со 38 поени го предводеше Милвоки до триумф над Клиперс

Ана Ололовска