Војнаровски: Адам Силвер не сака да го скрати плеј-офот

Од:

Инсајдерот на ЕСПН, Адријан Војнаровски, објави дека дека комесарот во НБА не размислува да го намали бројот на натпревари во плеј-офот, доколку сезоната продолжи.

– Адам Силвер сака плеј-офот да се одржи во форма прв до четири победи. Тој не сака да ја намали серијата. Тој има желба да се обиде да го легитимира статусот на шампион, напиша Војнаровски на социјалните мрежи.

НБА лигата има за цел да ја продолжи сезоната по суспензијата во март поради пандемијата на коронавирус.

Најверојатно сценарио е да се доигра преостанатиот дел од сезоната почнувајќи од јули.

Би можело да ве интересира

Рестартот на НБА изгласан со 29:1 гласови

А1он

Ковингтон ги повика американските демонстранти да се воздржат од вандализам

Ана Ололовска

Последниот натпревар од сезоната во НБА-лигата ќе се одржи најдоцна до 12 октомври

Ана Ололовска

Скандал во САД, НБА-ѕвезда брутално претепа млад човек на сред улица

Ана Ололовска

НБА планира рестарт во Орландо со 20-22 екипи

Ана Ололовска

Кармело Ентони: Не ми се допаѓаат споредбите меѓу Леброн и Џордан

Ана Ололовска