Во Реал очекуваат 70 илјади луѓе на презентацијата на Азар

Од:

На стадионот „Сантијаго Бернабеу“ утре Реал Мадрид ќе го промовира големото засилување Еден Азар. Според „Марка“ мадридскиот клуб очекува повеќе од 70 илјади луѓе за овој настан.

Толку навивачи на Реал дојдоа и во 2009 година на презентацијата на Кристијано Роналдо.

Еден Азар во Реал пристигна од Челзи. За „сините“ од Лондон играше од 2012 година. Во овој период, напаѓачот настапи на 352 натпревари, постигна 110 гола и забележа 92 асистенции.

Азар со Челзи стана двократен шампион во Англија, двократен победник во Лигата на Европа, како и победник на Лига купот и ФА купот.

Во сезоната 2014/15, Азар беше прогласен за најдобар играч во Премиер лигата.

Би можело да ве интересира

Рамос: Реал ќе продолжи да се подобрува

Ана Ололовска

Бензема му донесе три бода на Реал од гостувањето во Севилја

Ана Ололовска

Суарез: Ние сме Барселона и не треба да си дозволуваме ваков пораз

Гранада и го нанесе вториот пораз на Барселона оваа сезона

Зидан не е засегнат од шпекулациите за негова можна смена со Мурињо

Ана Ололовска

Валверде: Време е да ставиме крај на ужасните игри

Ана Ололовска