Во новиот договор на Чави со Ал Сад има опција да замине во Барселона

Од:

Тренерот на катарскиот клуб Ал Сад, Чави потпиша нов договор со важност до крајот на сезоната 2020/21.

Во исто време, договорот на 40-годишниот Каталонец има клаузула што ќе му овозможи да замине за Барселона, пренесува „Ел Мундо Депортиво“.

Поранешниот капитен на Барселона го предводи тимот од Доха од 2019 година, откако мина четири сезони во клубот како играч. Под негово водство, екипата го освои 3. место во националниот шампионат.

Би можело да ве интересира

Познати полуфиналистите во фудбалскиот Куп на Македонија

Жарко Настоски

Македонските репрезентативци пристигнаа во Грузија

А1он

Елмас: Ќе ја направиме Македонија горда

Кејн го постигна 150-от погодок во Премиер лигата, има 15 поени на осум настапи во лигата оваа сезона

А1он

Видал се преселил во Интер поради Конте

А1он

Барселона донесе одлука зимава да продаде пет играчи

А1он