Во Холандија утре нема фудбал во очекување на снежна бура

Од:

Одложени се сите четири натпревари во холандската Прва лига закажани за утре поради најавите на метеоролозите за обилни врнежи од снег во целата земја, соопшти попладнево Холандскиот фудбалски сојуз.

dobivaj vesti na viber

Покрај најавите за снежна бура, холандските метеоролозите за утре најавуваат и забележителен пад на температурите до -8 степени Целзиусови.

Новиот термин за одигрување на одложените натпревари меѓу Ајакс и Утрехт, Гронинген и Феенорд, Вилем II и Ден Хаг, како и дуелот меѓу Венло и Спарта Ротердам, ќе биде утврден дополнително.

Би можело да ве интересира

Холандија повторно ги затвора стадионите поради корона кризата

Ана Ололовска

Затворен стадионот на холандски Нец откако се урна една од трибините

А1он

Депај постави нов рекорд во репрезентацијата на Холандија

Ана Ололовска

Вајналдум: Холандската репрезентација со право беше критикувана по натпреварот со Шкотска

Ана Ололовска

Тен Хаг потпиша договор со Ајакс до 2023 година

Жарко Настоски

Де Бур е првиот селектор на репрезентацијата на Холандија кој не победил на првите четири натпревари

Ана Ололовска