Влезниците за Металург-Киелце „ги снема“ за половина час

Од:

Сосема очекувано, пламнаа влезниците за натпреварот против Киелце, пишува на официјалниот сајт на ракометниот клуб Металург.

Салата е распродадена за рекорден половина час. Особено активни беа онлајн-купувачите, кои го купија поголемиот дел од влезниците.

Од клубот со задоволство информираат дека на 21. април Металург повторно ќе игра пред преполна сала.

Би можело да ве интересира

СЕХА лига: Вардар почнува против Пекинг, Еурофарм го пречекува Спартак Москва

Бутел потпиша со нигериски кадетски репрезентативец

А1он

Писонеро: Ракометот во Македонија поинаку се доживува, се е посветено на овој спорт

Ана Ололовска

Македонските ракометарки поразени на Шампионатот во Литванија

Пановски го објави списокот за ракометарки за подготовки за Првенството во Италија

Се полни плоштадот во Скопје, се чекаат ракометарите

Предраг Петровиќ

Leave a Comment

fourteen + 9 =