Винисиус сака да остане во Реал до крајот на кариерата

Од:

Напаѓачот на Реал, Винисиус Жуниор изјави дека сака да ја помине целата своја кариера во мадридскиот клуб.

– Јас сум 100% сигурен во Реал Мадрид, во Зидан, во сите играчи и во Флорентино Перез, кој се нарекува мој главен навивач по моите родители. Сакам да останам засекогаш во Реал Мадрид, сакам да му помогнам на клубот да гради историја, да постигнува повеќе голови, да правам повеќе асистенции, да играм и да победувам, истакна Винисиус за шпанското издание на „Спорт“.

Дваесетгодишниот Бразилец се приклучи на Реал Мадрид во 2018 година од Фламенго. Фудбалерот одигра 98 натпревари за клубот од Мадрид, постигна 11 гола и оствари 20 асистенции.

Би можело да ве интересира

Дембеле мора да го продолжи договорот, или да ја напушти Барселона

Ана Ололовска

Гвардиола смета дека Куман заслужува уште една година во Барселона

Ана Ололовска

Реал подготвен да организира збогување со Рамос

Ана Ололовска

Кројф се врати во Барса, Куман останува на клупата

Жарко Настоски

Анчелоти за иднината на Бејл во Реал: Ако биде мотивиран, ќе има одлична сезона

Ана Ололовска

Лапорта: Агуеро е исклучителен играч, Барса ќе се врати на победничкиот пат

Ана Ололовска