Виера сонува да работи во Премиер лигата

Од:

Тренерот на Ница, Патрик Виера призна дека сонува да работи во Англија. Тековниот договор за специјалисти е дизајниран до крајот на оваа сезона.

Да се работи во Премиер лигата е сон. Секогаш сакам да тренирам еден од тимовите за кои играв претходно. Но, знаете, во периодов јас сум навистина фокусиран на мојата работа со Ница, изјави Виера за „Скај спортс“.

Четириесет и тригодишниот Французин своевремено настапуваше за англиските екипи Манчестер сити и Арсенал.

Би можело да ве интересира

Трагедија во Англија: Почина 25-годишен фудбалер

Ана Ололовска

Ван Дајк: Цврсто сме на земја, не мислиме дека сме непобедливи

Ана Ололовска

Гвардиола со порака до ФА: Укинете го Лига купот

Ана Ололовска

Солскјер: Не можеме да поправиме сè со десет трансфери, Клоп имаше четири години да ја изгради својата екипа

Ана Ололовска

Лукаку: Мурињо не успеа во Јунајтед затоа што не ги доби играчите што ги сакаше

Ана Ололовска

Ливерпул ги скроти „волците“, но даде жртва

Ана Ололовска