ВИДЕО: Жестока тепачка на навивачите на Кардиф и Барнли

Од:

Навивачите на Барнли и Кардиф жестоко се пресметаа по натпреварот помеѓу двата тима во Премиер лигата.

Вознемирувачките сцени се случија по завршувањето на натпреварот помеѓу двата клуба, а најдеебелиот крај го извлекоа еден човек и една жена кои навивачите на Кардиф го соборија и ги газеа.

-Фудбалскиот клуб Барнли свесен е за инцидентот и за двајцата повредени. Освен тоа, добивме уште неколку пријави и соработуваме со полицијата за расветлување на случајот, соопштија официјални лица од клубот.

Би можело да ве интересира

Тројца малолетници повредени во тепачка во автобус

Нема обвиненија против Усеини за тепачките, Обвинителството не знае за нападот врз Илјази

Крвава тепачка помеѓу навивачите на Вардар и Македонија ЃП

Габриела Димковиќ-Мишевска

ВИДЕО: Tепачка помеѓу посетителите и обезбедувањето на фестивалот во Зрче

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Тепачка во Парламентот на Хонг Конг

Двајца браќа под истрага за нанесување тешка телесна повреда