ВИДЕО: Жестока тепачка на навивачите на Кардиф и Барнли

Од:

Навивачите на Барнли и Кардиф жестоко се пресметаа по натпреварот помеѓу двата тима во Премиер лигата.

Вознемирувачките сцени се случија по завршувањето на натпреварот помеѓу двата клуба, а најдеебелиот крај го извлекоа еден човек и една жена кои навивачите на Кардиф го соборија и ги газеа.

-Фудбалскиот клуб Барнли свесен е за инцидентот и за двајцата повредени. Освен тоа, добивме уште неколку пријави и соработуваме со полицијата за расветлување на случајот, соопштија официјални лица од клубот.

Би можело да ве интересира

Тројца кавадарчани натепани од маж во кафеана, додека жена кршела чаши

А1он

Маж од Гостивар натепан поради долг од жител на Мала Речица

А1он

Скопјанец натепал полицајци

А1он

(ВИДЕО) Млади со боксови и клоци натепани сред Скопје: На кого му се правиш мафијаш?

А1он

ВИДЕО: Тепачка на јавната презентација на ДУП-от за Трнодол

Кристијан Ландов

Во гаража претепан Илија Тозија, ексдиректор во фирмите поврзани со Мијалков

Мери Јордановска