ВИДЕО: Вејд со последна желба до Леброн пред последниот „Ол-Стар“

Ветеранот Двејн Вејд изјави дека има една единствена цел за претстојниот Натпревар на ѕвездите, кој ќе биде последен за него како соиграч на Леброн Џејмс.

„Кралот“, кој е капитен на еден од двата тима, го избра Вејд во составот на својот тим и двајцата повторно ќе излезат рамо до рамо, токму како што тоа го правеа со години во Мајами, а потоа за кратко и во Кливленд.

Триесет и седум годишниот Вејд призна дека неговата желба е повторно да направи „алеј-уп“ пас кон Леброн, токму како што тоа се случуваше често за време на заедничкиот престој во Хит.

Би можело да ве интересира

Данкан се врати во Сан Антонио

Ана Ололовска

Мемфис ја освои Летната лига на НБА

Ана Ололовска

Поради „Најк“, ЛеБрон ќе продолжи да го носи бр. 23

Ана Ололовска

Оклахома и Хјустон ги сменија Вестбрук и Пол

Ана Ололовска

Договорот на Дурант со Нетс е за 3 + 1 година

Ана Ололовска

Телетовиќ: Ми беше досадно во НБА

Ана Ололовска