ВИДЕО: Триумф на тимот „Леброн“ на „Ол-стар“ натпреварот во НБА

Од:

На „Ол-стар“ натпреварот во НБА одигран ноќеска, тимот на Леброн Џејмс ја победи екипата на Кевин Дурант со 170:150. Средбата се одржа во Атланта. Ова беше 70. Ол-стар натпревар во историјата на лигата.

Кај победниците најефикасен беше Јанис Адетокунбо со 35 поени.

Бредли Бил се истакна во поразениот тим со 26 поени.

За најкорисен играч на натпреварот (МВП) е прогласен Адетокунбо. Гркот од Милвоки бакс, воедно постави рекорд на мечот на ѕвездите на НБА. Ги реализира сите 16 удари и стана првиот кошаркар на „Ол стар“ што не промашил 10 или повеќе удари.

Во натпреварот за најдобро забивање победи Анферни Симонс од Портланд, додека во тројки најпрецизен беше Стеф Кари од Голден Стејт.

Литванецот од Индијана, Домантас Сабонис победи во натпреварот за вештини.

Би можело да ве интересира

Вестбрук: Не сум во криза, ќе се справам со ситуацијата

Ана Ололовска

Кари: Сакав да бидам избран од Њујорк на драфтот во 2009 година

Ана Ололовска

НБА: Лидерот Феникс поразен на гостувањето во Мајами

Ана Ололовска

Атланта заинтересирана за Симонс

Ана Ололовска

НБА: Кошаркарите на Феникс први до бројката од 30. победи

Грег Попович стана првиот тренер во историјата кој бил 2 000 натпревари на чело на еден тим

А1он