ВИДЕО: Тифозите со топло добредојде за Де Лихт пред прегледите во базата на Јуве

Од:

Возбудата околу трансферот на Матаис Де Лихт од Ајакс во Јувентус наскоро ќе се претворат во вистинска хистерија, ако се суди според одличниот пречек што холандскиот репрезентативец го доби од клупските фанови при денешната појава за задолжителните медицински тестови.

Деветнаесет годишниот дефанзивец синоќа слета во Торино и се очекува до крајот на денот официјално да стане фудбалер на „бјанконерите“. Според непотврдени информации, договорот помеѓу клубовите ќе биде вреден 75 милиони евра.

Спортскиот директор на Ајакс, Марк Овермарс веќе потврди пред холандскиот печат дека се чекаат само банкарските гаранции за се да биде подготвено на ниво клуб-клуб.

Би можело да ве интересира

Интер подготвен да испрати понуди понуда за купување на Милинковиќ-Савиќ

Ана Ололовска

Недвед: ЛШ е цел пред Јуве, но не сме опседнати со неа

Икарди ќе ги продолжи тренинзите со Интер

Барса отфрли понуда од Интер за Видал

Мацари: Не смее да се прават грешки против екипа која може да плати 40 милиони евра за играч

Ана Ололовска

Калиниќ се враќа во Италија

Ана Ололовска