ВИДЕО: Српски судија поништи гол во 93 минута, цела гостинска екипа сосе тренери го бркаше по теренот

Од:

Тежок инцидент го одбележа денешниот натпревар од српската Суперлига меѓу Јавор и Нови Пазар во Ивањица, на кој главниот судија поништи навидум сосема регуларен гол за гостите од Нови Пазар, постигнат по истекот на регуларниот дел од мечот.

По десетминутна пауза, откако изгледаше дека се смирија страстите, а судијата Драгољуб Миниќ покажа само еден жолт картон, проблемите продолжија. Овој пат, веднаш откако се тргна од центарот, при еден остар стар на гостински фудбалер, дојде до туркање меѓу повеќе играчи од двете екипи, а малку недостасуваше тоа да прерасне во отворена физичка пресметка на теренот.

По натпреварот, реагираше почесниот претседател на Нови Пазар, политичарот Расим Љајиќ, кој го нападна судијата, обвинувајќи го за тенденциозно судење, односно дека отворено „свирел“ во корист за домаќините.

Би можело да ве интересира

Брнабиќ: Најголем капитален проект во Србија ќе биде железничкиот дел од Коридорот 10 до С. Македонија

Ана Ололовска

Чедомир Јовановиќ наводно пак учествувал во тепачка, вели дека не се сеќава

Жарко Настоски

Во Србија тројца починати и 202 новозаразени, властите препорачуваат трета доза вакцина

Жарко Настоски

Вучиќ негира дека се знае со Беливук, во исто време се појави нова снимка од шефот на криминалците

Жарко Настоски

Беливук проговорил за односот со српските власти: Му вршев разни услуги на Вучиќ

Жарко Настоски

Србија: Тројца починати и ист број новозаразени како вчера – 228

Жарко Настоски