ВИДЕО: Српски судија поништи гол во 93 минута, цела гостинска екипа сосе тренери го бркаше по теренот

Од:

Тежок инцидент го одбележа денешниот натпревар од српската Суперлига меѓу Јавор и Нови Пазар во Ивањица, на кој главниот судија поништи навидум сосема регуларен гол за гостите од Нови Пазар, постигнат по истекот на регуларниот дел од мечот.

По десетминутна пауза, откако изгледаше дека се смирија страстите, а судијата Драгољуб Миниќ покажа само еден жолт картон, проблемите продолжија. Овој пат, веднаш откако се тргна од центарот, при еден остар стар на гостински фудбалер, дојде до туркање меѓу повеќе играчи од двете екипи, а малку недостасуваше тоа да прерасне во отворена физичка пресметка на теренот.

По натпреварот, реагираше почесниот претседател на Нови Пазар, политичарот Расим Љајиќ, кој го нападна судијата, обвинувајќи го за тенденциозно судење, односно дека отворено „свирел“ во корист за домаќините.

Би можело да ве интересира

Епидемијата во Србија пак се засилува – скоро 3.500 заразени и 17 починати во едно деноноќие

Жарко Настоски

Поранешниот тапанар на „Леб и сол“ Драгољуб Ѓуричиќ на интензивна нега со Ковид-19

Жарко Настоски

Втората пратка вакцини од Србија пристигнува денеска

Донацијата вакцини од Србија ќе биде комплетирана утре

Катерина Павлова-Николовска

Триесет дена домашен притвор за насилниците кои предизвикаа инцидент во „Трибека“

Искра Манојлоска

Тепачка во Влае: Им го попречиле патот и им го искршиле автомобилот

Искра Манојлоска